501 470 462

ul. Rozwojowa 14
07-210 Stare Bosewo
Długosiodło

Porady

Jakie drewno wybrać na podłogi?

Wybierając gatunek drewna na podłogę, musimy uwzględnić jego twardość, odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia i wilgoć. Planując podłogę z drewna, powinniśmy dostosować jej rodzaj do typu pokoju, w którym będzie umieszczona.

Podłogi w pomieszczenia narażonych na częstą eksploatację, ruch nanoszący błoto, piach, wilgoć, np. w przedpokojach, korytarzach, powinny być wykonane z drewna twardego, jak: dąb, buk, jesion, hikora lub grab.

W kuchni, gdzie głównym zagrożeniem jest ścieranie i wilgoć, powinny być podłogi z dębu, jesionu lub wiśni brazylijskiej.

Do pokoi dziennych, salonów polecane są gatunki twarde: buk, dąb i jesion lub bardziej miękkie, jak wiśnia i orzech.

W sypialni można stosować drewno miękkie: brzozę, olchę lub modny ostatnio bambus. Dla alergików polecane są podłogi z dębu korkowego, który nie pochłania kurzu, zapewnia też antystatyczność i wyciszenie.

Planując dobór gatunku na drewnianą podłogę do salonów i pokoi warto też zwrócić uwagę na miejsca, w których optycznie łączy się ona z innymi elementami: takimi jak korytarz czy drewniane schody. Warszawa jest miastem wymagających klientów. Często zwracali nam uwagę, aby gatunek drewna podłóg i schodów był dokładnie ten sam i w tym samym odcieniu.

Wybierzcie Państwo podłogę drewnianą dla siebie i zadzwońcie lub napiszcie do nas!

Skontaktuj się

tel.: 501 470 462
email: kontakt@studio-stolarskie.pl

Zapraszamy również do skorzystania z naszego formularza

Kiedy pracujemy?

pon.-pt.: 8.00-18.00
sob.: 8.00-15.00

Ze względu na częste wyjazdy prosimy o telefoniczne umówienie się.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress